سلام . حالتون چطوره .

امروز یکی از موکلین تماس گرفته بود و خیلی عصبانی بود .

مثل همیشه ، کلی ناراحت بود و شکایت پشت شکایت .

ما هم مثل همیشه ، سنگ صبور خوبی بویدم و خدا رو شکر تونستیم  خیلی ماهرانه ، این عزیزمون رو راهنمایی کنیم ……حالا مشکل چی بود ، اینکه ایشون خیلی ناراحت بود از یکنفر از کارمندای ثبت احوال . و اما ادامه ماجرا:

بعضی وقتها  اشتباهاتی از سمت  ماموران ثبت احوال  اتفاق میفته ، حالا مثلا برای تغییر سن شناسنامه که خوب با این که خیلی رایج نیست ولی بالاخره باید برای این شرایط هم آمادگی داشت .اینجور مواقع سریع مشتریا، به فکر میفتن که با یه وکیل تغییر سن شناسنامه تماس بگیرن و راهنمایی بخوان و ببینن که واقعا وکیل تغییر سن شناسنامه میتونه کارشون رو انجام بده یا نه .

خوب، اول باید بدونیم که یه  هیاتی تشکیل میشه که در اون رئیس اداره ثبت احوال و مسئول بایگانی و یکی از کارمندان مطلع در هر اداره ثبت احوال شرکت میکنن .
هدف از تشکیل این هیات رسیدگی به اشتباهاتی هستش که کلا ماهیت قضایی ندارد و نیازی هم نیست که به مراجع قضایی مراجعه بشه .
تغییر نام های مغایر با شرع و زشت و زننده  یا مثلا  ابطال اسناد موهوم و بعضی وقتا هم  تکراری و حذف کلمه های زائد رو باز هم میتونیم  به این هیات که صالح به رسیدگی هستن ، درخواست کنیم .
تازه بعد از اینکه رای خودشون رو اعلام کردن ، ابلاغ میکنن که بازهم این امکان در اختیار افراد قرار میدن که تا ۱۰ روز بعدش هم اگر  شکایتی دارن ، از طریق مراجع محترم قضایی , اقدام کنن .

Print Friendly, PDF & Email